İkinci el Kompresör Alanlar

İkinci El kompresör Alanlar  Diye  yazdığımız bu yazımızda İkinci el kompresör  alım şeklimiz ve Kompresör Hakkında Bilgilere ulaşabilirsiniz.

İkinci el Vidalı Kompresör Alanlar

İkinci el Vidalı Kompresör Alanlar

İstanbul ve Türkiye Genelinde Hizmet vermesini Amaçladığımız Sitemizin İkinci El jeneratör ve ikinci El kompresör Alımı yaptığımızı daha sonra ki  yazılarımız da iller bazın da ve yazmakta olduğumuz İlçeler Bazında  Size Geniş geniş Sunacağız.

İkinci El kompresör Alanlar Diye yazımıza Başladık ki İkinci el kompresörlerin yaptığımız Fizibilite raporlarına Göre Bu sektörde Bu işi yapanların Tamamı Sıfır Denilen kullanılmamış kompresör Satımı yanında Ek olarak İkinci el yapmaktadır.

Biz firma olarak Sadece İkinci El kompresör ve ikinci el jeneratör Alım satımı yapmak İçin Başlamış Bulunmaktayız.

Kompresör Nedir ?

Kompresör aslen hava pompasıdır. Bir çeşit pnömatik ünitedir. Benzin istasyonlarında lastiklere hava basan, buzdolabında soğutucu akışkanın devir daimini sağlayan, havalı frenlerde pedala basıldığında kampanalara hava pompalayan makine kompesördür.

İkinci el Vidalı kompresör alanlar

İkinci el Vidalı kompresör alanlar

 

Taşıt mekaniğinde ağır vasıtaların fren ve dümen tertibatında yer alan kompresörler olduğu gibi motor ile işbirlikli çalışan kompresörler de vardır.

Bu yazımızda içten yanmalı motorlara destek olan kompresörlerden bahsedeceğiz. Bu üniteler bir hava türbini şeklinde tasarlanmışlardır. Bu türbin emme manifolduyla motor arasına yerleştirilmiştir. Motorun volan dişlisinden bir kayış vasıtasıyla hareket alır ve silindirlere daha çok hava basılmasını ve daha çok yakıt yakılarak daha çok iş elde edilmesini sağlar. Az önceki cümleler bize turbonun çalışmasına dair bilinenleri anımsatmaktadır. Peki, kompresörün turbodan farkı nedir?

Kompresör motorun volan dişlisinden hareket alır, turbo ise yanma sonu gazlarının basıncıyla çalışır. Ayrıca turbo ancak belli bir devirden sonra hava basabilirken kompresör rölantiden itibaren her devirde istenilen basınçta hava basabilmektedir. Bu ünite günümüzde Avrupalı üreticiler arasında Mercedes-Benz tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır.

Kompresörde ile birlikte intercooler da kullanılmaktadır. Turbo ve kompresör uygulamalarında yer alan intercooler aynı şekilde çalışmaktadır. Kompresör İngiltere ve Amerika’da Supercharger olarak adlandırılır.

İkinci el Vidalı Kompresör Çalışma Sistemi

İkinci el Vidalı Kompresör Çalışma Sistemi

Peki, kompresöre neden ihtiyaç duyulmuştur? Farklı yükseltilerde hava farklı basınç değerlerine sahiptir. Rakım yükseldikçe basınç 1 atm’nin altına düşecektir. Dolayısıyla motorun emdiği hava miktarı azalacaktır. Diğer bir deyişle motorun hacimsel (volumetrik) verimi azalacak ve haliyle yanma sonu elde edilen güç 1 atm de elde edilen güçten daha az olacaktır. Kompresörün rölanti devrinden itibaren sağladığı hava basıncı sabit ve 1 atm’nin üzerinde olacağından motorun hacimsel verimi dış ortam basıncı ve yükseltiden bağımsız hale gelecektir. Bu da her yükselti ve basınçta aynı performansın sağlanabilmesi demektir.

Kompresörün Nasıl Çalıştığını ve nerelerde kullanıldığına kadar  pratik bilgi sunduk.

Kompresör Kaç Çeşit Çalışma Modeli Vardır ?

 

Çalışma şekline göre;

 • Pistonlu kompresörler (ileri- geri çalışan kopresör)
 • Vidalı kompresörler
 • Merkezkaç kompresör
 • Eksenel akımlı kompresör

  İkinci el pistonlu Kompresör Çalışma Sistemi

  İkinci el pistonlu Kompresör Çalışma Sistemi

 • Dönel pozitif yer değiştirmeli kompresör
 • Jet kompresör
 • Hidrolik kompresör
 • Gaz ve buhar kompresörü

 

Kompresör seçiminde şu faktörlere dikkat edilmelidir:

 • İşletme basıncı
 • Hava miktarı
 • Kompresör tipi
 • Özgül güç tüketimi
 • Yüksüz güç tüketimi
 • Temiz (yağsız) basınçlı hava

  İkinci el Vidalı Kompresör Alanlar

  İkinci el Vidalı Kompresör Alanlar

Bu kompresörlerin hepsinin ikinci elini almaktayız. İkinci el jeneratör Alan Firmamız Kompresör Alımı da Yapmaktadır.

Leave Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir